שייט ביאכטה באשקלון – למה דווקא?

עד שנת 2007, תושבי הדרום שהיו מעוניינים לחוות שייט ביאכטה מפרשית היו נאלצים להצפין עד לתל אביב או הרצליה, שם היו ממוקמים מרבית העסקים שהציעו שירות מסוג זה. אשקלון ואשדוד, מרינות ריקות למחצה, לא ידעו למנף את יתרונותיהן ולהציע שירות דומה. גם כך, מי שחיפשו חווית ים, היו עשויים למצוא עסקים לא מתמחים או "חלטורות" של בעלי סירות פרטיות. תחום השייט ביאכטות שהיה בפריחה, עדין לא הגיע לדרום, ומי שחיפשו בכל זאת שירות שכזה ליד הבית, היו מתקשרים למשרדי המרינה ומשם היו מופנים לשייט זה או אחר, בלשון "יש לו בית ספר, תנסה אצלו". השכרת יאכטה להשטה עצמית לא היתה אפשרית באשדוד כלל.

כל זה השתנה ביולי 2007, אז פתחו אסנת וצחי ישורון את "מצב הרוח", עסק ייחודי המתמחה באירוח והשטת נוסעים. מצב הרוח שמה דגש על איכות החוויה, מהפרט הקטן ביותר עד לחוויה כולה. היאכטה שנרכשה היתה חדשה, ישירות מהמפעל, והדגם שנבחר – דופור 365, היה הדגם המוצלח ביותר שיוצר בקטגוריית היאכטות בגדלים אלה, וקטף את תואר "סירת השנה" במרבית המגזינים האירופאים בשנת 2006.

עם הגעת הספינה לארץ, בסוף יוני 2007, לאחר שהושקה בשם "תמרה" והושטה מצרפת ע"י בעליה, צוידה ואובזרה במיטב הכלים והציוד, והחלה לפעול במרינה של אשדוד, ולאחר שנים מספר, כשזו הפסיקה לעמוד בסטנדרטים המוקפדים שנחוצים לקבלת אורחים – עברה התמרה ועימה "מצב הרוח" למרינה הנעימה של אשקלון. המרינה באשקלון מרווחת, ידידותית ומזמינה. ה"תמרה" עוגנת בקצה רציף, רחוק מהקהל המטייל בשטחים הפתוחים לקהל שבמרינה, ומאפשרת בילוי אינטימי לאורחים, ללא קהל או צופים מאידך, עם תצפית של הנעשה במרינה מאידך, ויש הרבה במה לצפות, הנה דוגמא:

בשנים האחרונות הפכה המרינה באשקלון פעילה, ותנועת ספינות היא מחזה שכיח מנקודת העגינה של התמרה. בנוסף, קיים במרינה באשקלון מרכז ימי פעיל, אליו מגיעים תלמידי בתי הספר באשקלון ללימודי השייט, וכן בי"ס לשייט. כל אלה מייצרים תנועת ילדים ובני נוער במגוון סירות מפרש, פנימה והחוצה מהמרינה. דמיינו את עצמכם יושבים על הסיפון, לוגמים יין צונן ונהנים מצפייה במשט של ילדי כיתות ג-ד בסירות "אופטימיסט" צבעוניות. חוויה לעין וללב. בנוסף, חוברה המרינה לטיילת העירונית, כולל על גבי שובר הגלים, ונבנה מרכז בילוי צמוד לה, המרינה מול, ובו מגוון מסעדות, מעדניות, בתי קפה, חנויות ובתי קולנוע.

המרינה של אשקלון קטנה ומשרה תחושת ביתיות נינוחה, ומאפשרת שפע גדול של בילויים במבחר בתי קפה, מסעדות ופאבים השוכנים בשטחה, טבסופי שבוע תמצאו בה גם דוכנים ומתנפחים לילדים. למי שמעדיף להסתפק בחוויית שייט בלבד, ולצרוך את המזון שלו על היבשה – זה המקום.

חווית השיט המוצעת לאורחים כוללת הפלגה במפרשים מול חופי אשקלון, ניצנים ולעתים גם אשדוד, או ללב ים. קו החוף של אשקלון ארוך, נקי ויפהפה, מורכב מחופי רחצה, שוברי גלים ומצוקי כורכר, ומצפון להם – החולות הזהובים של ניצנים.

אין כמו שייט במפרשים כשתנאי הים מתאימים – ובמצב הרוח מקפידים לצאת לים אך ורק כשתנאי הרוח והגלים מאפשרים שייט מהנה לאורחים שזה להם המפגש הראשון עם הים. כחלק מעיצוב החוויה, מתמחה "מצב הרוח" בארוחות שף המותקנות במטבח שבבטן הספינה ומוגשות לאורחים היושבים על הסיפון. במצב הרוח מקפידים להפריד בין חוויות השייט והאוכל, ולכן הארוחות יוגשו לאורחים על סיפון היאכטה אך רק לאחר השייט, כשהספינה חוזרת למקום עגינתה הקבוע במרינה.

מצב הרוח מבשלים ומגישים רק את מה שבא מהים, ומתמחים בארוחות דגים ופירות ים. כתבי אוכל רבים מערוצי טלויזיה ומהעיתונות היומית כבר ביקרו וטעמו מהארוחות המיוחדות של מצב הרוח, ואת מסקנותיהם ניתן לראות בדף ההמלצות שבאתר הבית של מצב הרוח. במרינה שבאשקלון רציף יעודי לסירות דייג מקצועיות, ובעונה המתאימה את הדגים המגיעים ישר מהים תוכלו לפגוש אצלכם בצלחת עוד באותו יום.

חווית השיט ב"תמרה", המיקום במרינה, איכות הארוחות, המשקאות והיינות המוגשים עם הארוחה, כמו גם היחס האישי החם, הסיוע בתכנון האירוע והטיפול המסור בכל בקשה, הפכו את מצב הרוח, בתוך זמן קצר, לאחד העסקים המובילים בתחום השייט. במצב הרוח התארחו כבר קבוצות וזוגות מקרית שמונה, כרמיאל, חיפה, ויקנעם בצפון ועד ישובי הערבה בדרום. כל אלה הרחיקו עד אשדוד כי זיהו שאת החוויה שבה יזכו במצב הרוח לא יזכו בשום מקום אחר. כך הפך המושג "השכרת יאכטה" להיות מזוהה עם המרינה באשדוד וכיום באשקלון.!

מעוניינים גם אתם להתארח במרינה היפהפיה של אשקלון? צרו קשר . פרטים נוספים באתר הבית של מצב הרוח.

_MG_8071